Dünya Sağlık Örgütü: “One World: Together At Home”

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ve Global Citizen ortaklığında “One World: Together At Home” etkinliğini hayata geçiriyor.

Etkinlik, 18 Nisan Cumartesi günü canlı olarak tüm dünyada yayınlanacak. Bu etkinlik, tüm dünyada COVID-19 salgınıyla mücadele eden sağlık çalışanlarını desteklemek amacıyla gerçekleştiriliyor. Bu tarihi yayının sunuculuğunu Jimmy Fallon, Jimmy Kimmel ve Stephen Colbert birlikte yapacaklar.

Dünyaca Ünlü İsimler Bu Etkinlikte

Lady Gaga‘nın küratörlüğünde hazırlanan yayın akışında performans sergileyecek sanatçılar arasında yer alıyor. Diğer ünlü isimler Alanis Morissette, Andrea Bocelli, Billie Eilish, Green Day’den Billie Joe Armstrong, Burna Boy, Chris Martin, David Beckham, Eddie Vedder, Elton John, FINNEAS, Idris ve Sabrina Elba, J Balvin, John Legend, Kacey Musgraves, Keith Urban, Kerry Washington, Lang Lang, Lizzo, Maluma, Paul McCartney, Priyanka Chopra Jonas, Shah Rukh ve Stevie Wonder.

Etkinlik internet üzerinden 18 Nisan Cumartesi gününü 19 Nisan Pazar’a bağlayan gece Türkiye saatiyle sabaha karşı 03.00’te yayınlanacak. Yayın, tüm dünyada canlı olacak. Hayatları pahasına insanların yardımına koşan cesur sağlık görevlilerimize duyduğumuz saygı ve minneti ifade edebilmek ve sağlık çalışanları yararına bağış toplamak amaçlıyoruz. Bu dev etkinliğin canlı yayını internet sitesindeki yönlendirmeler aracılığıyla takip edebilir.

“Sanal olarak bir araya gelip muhteşem müziğin tadını hala çıkarabiliriz”

Dünya Sağlık Örgütü başkanı Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, “Dünya Sağlık Örgütü, coronavirus salgınını bilim ve toplumsal sağlık önlemleri ile önlemeye ve bu mücadelede ön saflarda yer alan sağlık çalışanlarını desteklemeye kendini adadı. Bir süreliğine fiziksel olarak ayrı olabiliriz ama sanal olarak bir araya gelip muhteşem müziğin tadını hala çıkarabiliriz. “One World: Together At Home” konseri, böylesine büyük çaplı bir tehdit karşısında gösterilen güçlü bir dayanışmanın göstergesidir” şeklinde konuştu.

Lady Gaga

Tarihin bu kritik döneminde Global Citizen kuruluşu filantropistleri de desteğe çağırıyor. Yatırımcılar, yenilikçiler ve vakıf liderlerini çok geç olmadan aşı geliştirme ve sağlık sistemleri alanında kurumlara maddi destek oluşturmaya teşvik etmeyi planlıyor. Bu konuda destek çağrısında da bulunuyor.

DSÖ’nün salgın ve COVID-19 dayanışması fonu ile ilgili detaylı bilgi için www.who.int/COVID-19 internet sitesinden ve Twitter, Facebook, Instagram, Linkedin ve TikTok üzerinden @WHO hesabını takip edilebilir.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir