Limak Turizm Grubu “Hijyen Manifestosu” Yayınladı

Limak International Hotels & Resorts grubu, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı bir “Hijyen Manifestosu” yayınladı. Bu bağlamda misafirlerine tatillerinin başlangıcından sonuna kadar huzurlu ve sağlıklı bir tatil garantisi sağlıyor.

Limak International Hotels & Resorts çalışanlarının ve misafirlerinin sağlığı için koronavirüs sürecinde yaşanabilecek olası salgın risklerinde karşı hijyen ve temizlik önlemlerini artırdığını aktardı.

Limak International Hotels & Resorts grubu Türkiye ve Kıbrıs’taki toplam 8 otelde uygulanan standartlara ilaveten pandemi ilgili ile gerekli tüm hijyen önlemlerini aldığını bildirdi. Konuyla ilgili bir “Hijyen Manifestosu” yayınlayan şirket, misafirlerinin tatilinin başlangıcından bitişine kadar mükemmel, huzurlu ve sağlıklı geçmesi için her detayı düşünerek hizmet verecek.

Limak Grubu

Limak Turizm Grubu Koordinatörü Kaan Kavaloğlu: “Limak Post Covid Aksiyon Planı’nı uyguluyoruz”

Limak Turizm Grubu Koordinatörü Kaan Kavaloğlu insan odaklı hizmet anlayışıyla ilk günden bu yana çalışmalarını sürdürdüklerine dikkat çekti. Kavaloğlu, “Koronavirüs vakasının ülkemizde ilk defa tespit edildiği andan itibaren oluşturduğumuz Kriz Yönetim Birimi, Departman İçi Komiteler ve İş Yeri Sağlık & Güvenlik Ekibimiz ile gündemi ve gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Salgın ile ilgili tespitler ve önerilerle gelişen yeni durumlara göre ‘Limak Post Covid Aksiyon Planı’nı uygulamaya devam ediyoruz.

Böylesi olağanüstü bir dönemde tesislerimizde tatil yapma kararı alan misafirlerimize karşı olan sorumluluğumuzun bilinciyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Almış olduğumuz tüm önlemler misafirlerimizin ve personelimizin dolayısıyla tüm toplumumuzun sağlığını koruma hedeflidir; bu nedenle uyarı ve yönergelerimizi misafirlerimizle paylaşarak, bize bu konuda destek vermenizi önemle rica ediyoruz. Bu zor günleri tüm önlemlere uyarak geride bırakacağımıza yürekten inanıyorum’’ şeklinde konuştu.

Personel için de Önlemlerimizi Aldık

Bu noktada alınan önlemlerle ilgili bilgiler paylaşan Kavaloğlu, “Her bir personelimize ayrı ayrı olmak üzere, iş başı yapmadan önce gerekli sağlık kontrolleri düzenli olarak yapılıyor. Servis amaçlı kullandığımız araçlar yüzde 50’lik doluluk oranıyla personelimize hizmet ediyor. 24 saat gözetim altında bulunan personel lojmanlarına dışardan ziyaretçi girişi kabul edilmiyor” dedi.

Virüse Karşı Etkili Özel Dezenfektan

Tüm otellerin ince püskürtme tekniğine sahip ULV cihazlarıyla düzenli olarak dezenfekte edildiğine de dikkat çeken Kavaloğlu, şu bilgileri paylaştı: “Misafir odaları, restoranlar, barlar, rekreasyon alanları, çocuk kulübü ve oyun alanları, toplantı, kongre salonları eğitimli dezenfeksiyon ekipleri tarafından 24 saat boyunca ULV cihazlar ve Sağlık Bakanlığı onaylı koronavirüse karşı etkili dezenfektanlarla dezenfekte ediliyor. Yine mutfak alanları, depolar, ofisler ve genel kullanım alanları da aynı titizlikle virüsten arındırılıyor.”
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir