Birçok dizi ve filmin çekildiği mekanlar

Türkiye’deki diziler bir sektör haline gelmiş durumda. Her sezon onlarca dizi yayına giriyor ya da final yapıyor. Birçok dizi ve filmin çekildiği mekanlar ise izleyiciler için merak konusu oluyor.

  • Haluk Bilginer’in hayat verdiği Agah Beyoğlu karakterinin yaşadığı apartman Beyoğlu’nun Asmalı Mescit Mahallesi Jurnal Sokak’ta yer alıyor.
  • Payitaht Abdülhamid, Dizinin çekimleri özel olarak kurulan Kocaeli SEKA Film Platosu’nda gerçekleşiyor.
  • Fazilet Hanım ve Kızları, Dizide Egemen’lerin yaşadığı ev olarak kullanılan yalı Sarıyer’in Meserburnu Caddesi üzerinde sahil kenarında bulunuyor.
  • Behzat Ç., Neredeyse Ankara’nın her semtinden kesitlerin yer aldığı dizisinde en çok merak edilen Hüseyin’in Yeri adlı mekandır. Bu mekanda çekilen bölümlere Ankara’nın Çankaya ilçesine bağlı Esat semti dört yolda bulunan Sokakbaşı Meyhanesi ev sahipliği yapmıştır.
  • Fi – Çi’nin ilk sezonunda yer alan villalar Çekmeköy’de yer alıyor. Çi’de dans okulu olarak gösterilen, dans provaları ve sahne çalışmaları ile ekrana gelen yer Garajistanbul adıyla da bilinen mekan. Can Manay’ın ‘Büyük Bey’ ile görüştüğü sahneler ise Grand Pera’da çekiliyordu.
  • Diriliş Ertuğrul, Diriliş Ertuğrul’un çekimleri için Riva ve Beykoz Kundura Fabrikası kullanılıyor. Bu bölgeye kurulan plato, oldukça geniş bir alan. Gerçeğine uygun şekilde hazırlanan 600 metrekarelik Süleyman Şah Otağı ile birlikte daha pek çok geniş alan bulunuyor.

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir