Ali İsmail yaşatmaya devam edecek

Sen De Gel Derneği işbirliği ile yürüttüğümüz Ali İsmail Korkmaz Kadın Bahçesi projesinin açılışını 31 Ekim’de büyük bir coşku ile gerçekleştirdik. Afrika Gambiya’daki Sare Jiburu köyünde geçen yıl temiz içme suyuna kavuşan köy halkı bu sene de sağlıklı beslenme için sebze bahçesine kavuştu. Ali İsmail’in abisi Gürkan Korkmaz’ın da belirttiği gibi “Ali İsmail, ölüme meydan okurcasına, toprağa düştüğü yerden çoğalarak filizlendi; şimdi de Afrika’nın bereketli topraklarında can buldu.” Kadın bahçesi; halkın günlük sağlıklı besin ihtiyacını karşılayacak sebze üretimi için tasarlanmış 3,5 dönüm bir bahçe. Bahçede açılan sondaj kuyusu sayesinde köy halkı ve civar köydekiler artık her mevsimde tarım yapabilecek.

Bahçede domates, salatalık, biber, patlıcan, kabak, bamya gibi Türkiye’de de yetişen sebzelerin yanı sıra bölgeye özgü Bisap, Cassawa gibi sebzeler yetiştirilecek.

Tüm destekçilerimize bir kez daha çok teşekkür ediyoruz. Ali İsmail’in düşlediği özgür dünyaya her geçen gün bir adım daha yaklaşıyoruz. Ali İsmail yaşıyor, yaşayacak ve yaşatmaya devam edecek…
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir