Emrah Ablak Çizgi Roman Kitabı Yayınlandı

Emrah Ablak’ın, Prof. Azmi vetemizlik işçisi Bayram Efendi’nin maceralarını çizip anlattığı Tübitak 1 ve Tübitak 2
Emrah Ablakizgi roman kitapları İnkılâp Kitabevi tarafından yayımlandı.

Emrah Ablak’ın mizah veheyecan dolu çizgi roman serisi Tübitak 1 ve Tübitak 2 yolculuğuna İnkılap Kitabevi’yle devam ediyor. Prof. Azmi ve temizlik işçisi Bayram Efendi’nin bambaşka maceraları ve Tübitak içinde yaşanan mizah yüklü eğlenceli diyalogları okurken; karakterlerdeki sıcaklığı, çizgilerin ustalığı,her bir hikâyedeki, aksiyon, heyecan, eğlence ve mizah sizi de Tübitak’ın içinde bambaşka yolculuklara çıkaracak…

Emrah Ablak’ın ustalıkla kurduğu dil, satır arasındaki ince dokunuşlar, öngörüsü yüksek mizah, Tübitak içinde bir profesör ve bir temizlik işçisinin tezatlığında kurgulanan öyküler hayatın ironisini okuyucuya sunuyor.

Emrah Ablak

Yıldız Teknik Üniversitesi,Makina Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. Çizerliğe Avni dergisinde başladı. Daha sonra Dıgıl, Fos, Parazit, Biber, HBR Maymun, L-Manyak, Lombak, Kemik, Penguenadlı dergilerde çalıştı. İlk çizdiği karikatür köşelerinden itibaren ana akımanlayışın dışında, absürd komik espirileriyle dikkat çekti. L-Manyak’ta çizdiği Psiko ve daha sonra Psiko ile benzer konseptte Lombak’ta çizdiği Tübitak isimliçizgi roman serisi ile popüler oldu. Tübitak’ta Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu içerisinde kurguladığı bir profesör ve bir temizlikçinin tezatlığını kullanarak mizah ve maceraya dayalı öyküler yaptı. Halen Uykusuz dergisinde karikatür köşesi ve Jamal isimli bir bant karakter çizmektedir.

Tübitak1-2, Emrah Ablak, İnkılâp Kitabevi, Mizah, 2018, İstanbul

Genel yayın yönetmeni Ahmet Bozkurt

Editör Gülşen İşeri

Kapak tasarım Emrah Ablak

Sayfa tasarım Rüveyda Kul

Kaligrafi Rıza Külegeç

Bilgisayar uygulama,renklendirme Fırat Yaşa
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir