Yarışmasının ilk atölye çalışması gerçekleştirildi

Yarışmasının ilk atölye çalışması gerçekleştirildi. Deri tanıtım grubunun desteğiyle gerçekleşen gecede atölye çalışması tasarımcılarla birlikte yapıldı.

2. Uluslararası Ayakkabı Tasarım Yarışması’nın çocuklara yönelik projesi olan Deri Tanıtım Grubu’nun (DTG) desteğiyle hayata geçirilen “Büyüyünce Sen Ne Giyeceksin?” Yarışmasının ilk atölye çalışması gerçekleştirildi. Dernek başkanı Didem Çapa ve Demet Sabancı Çetindoğan’ın hazır bulunduğu atölye çalışması çocuklar için yaratıcı ve eğlenceli saatlere neden oldu. Davete bir çok ünlü sima katıldı. Moda tasarımları konusundan yaratıcı çocuklar bir den farklı tasarıma imza attılar.

İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği (İDMİB) tarafından gerçekleştirilen “2. Uluslararası Ayakkabı Tasarım Yarışması” kapsamında çocukların ayakkabı tasarım sürecine dahil edilmesi ve hayallerindeki ayakkabıyı tasarlamalarını teşvik etmek amacıyla hayata geçirilen “Büyüyünce Sen Ne Giyeceksin?” yarışmasının ilk atölye çalışması, önceki gün İstanbul Moda Akademisi’nde Yaratıcı Çocuklar Derneği’nden yetenekli çocuklarının katılımıyla gerçekleşti. Bu atölye çalışmasına, Yaratıcı Çocuklar Derneği Başkanı Didem Çapa, Demet Sabancı Çetindoğan ve tasarımcı Arzu Kaprol de çocuklarıyla birlikte katıldı.

gecede atölye çalışması tasarımcılarla birlikte yapıldı gecede atolye çalışması tasarımcılarla birlikte yapıldı
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir