Uluslararası Antalya Film Festivali başlıyor

Uluslararası Antalya Film Festivali başlıyor. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Festival Başkanı Menderes Türel ile Festival Direktörü Elif Dağdeviren’in ev sahipliğinde düzenlenen 53. Uluslararası Antalya Film Festivali’nde geri sayım başladı.

Uluslararası Antalya Film Festivali başlıyor. 53’üncüsü düzenlenen Uluslararası Antalya Film Festivali dün, ‘Onur Ödülleri’ töreniyle başladı. Kırmızı halıda görüntülenen konuklar ise şıklıklarıyla göz kamaştırdı. Oyuncu Nesrin Cavadzade cesur kıyafetiyle Altın Portakal’a damga vurdu… İşte kırmızı halından fotoğraflar…

Uluslararası Antalya Film Festivali, 2015’ten önceki adıyla Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali, 1964 yılından bu yana Antalya’da düzenlenen Türkiye’nin en önemli film festivalidir. Festival, Antalya Büyükşehir Belediyesi (ABB) tarafından her yılın sonbahar mevsiminde Antalya Kültür Merkezi (AKM) ve Cam Piramit’te gerçekleştirilmektedir.

Antalya Altın Portakal Film Festivali, Avrupa ve Asya’nın en köklü film festivallerinden biri, Türkiye’nin ise en eski ve uzun soluklu film festivalidir. Festival, 2005 yılından bu yana Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali adıyla gerçekleşmekte; festival programı içinde uluslararası yarışma bölümü de yer almaktadır.


53. Uluslararası Antalya Film Festivali’nin ‘yaşayan, genç ve sanatla dolu dolu’ şehir dinamizmini yansıtan tanıtım filmi yayınlandı.Uluslararası Antalya Film Festivali başlıyor

nesrin-cavadzade
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir