Atıl Kutoğlu 2017 ilkbahar-yaz koleksiyonu

Atıl Kutoğlu 2017 ilkbahar-yaz koleksiyonu. Ünlü modacı İstanbul Moda haftası kapsamında gerçekleştirdiği etkinliğe prensesin katılması heyecan yarattı.

Atıl Kutoğlu 2017 ilkbahar-yaz koleksiyonu. Avusturya’da yaşayan dünyaca ünlü modacımız Atıl Kutoğlu, 2017 ilkbahar-yaz koleksiyonlarını görücüye çıkardıktan sonra Avusturya Prensesi Camilla von Habsburg’un katılımıyla daha da ilgi uyandırdu.

Dünyaca ünlü modacımız Atıl Kutoğlu, Istanbul Fashion Week kapsamında 2017 ilkbahar-yaz koleksiyonunu tanıttığı, 24 kadın ve 10 erkek mankenin görev aldığı, 82 kreasyonun sergilendiği muhteşem defilesinin ardından Zorlu Center’daki Cantinery’de bir after-parti düzenledi. Lucca’nın da sahibi Cem ve Okşan Mirap’ın ev sahipliği yaptığı gecede, defile için Viyana’dan gelen Avusturya Prensesi Camilla von Habsburg, Melissa von Faber-Castell giydikleri Kutoğlu kreasyonlarıyla beğeni topladı. Banu-Aykut Tarakçıoğlu, Belkıs Aksoy, Ali Karacan, Hande Tibuk, Zülal-Turhan Kaşo, Sylvia-Tunç Tiryaki gibi isimler Kutoğlu’nun başarısını kutlayıp ünlü modacıyla birlikte geç saatlere kadar eğlendiler.

1968 yılında doğan Atıl Kutoğlu, Alman Lisesi’nde okuduğu sırada Vakko ve Beymen’de staj yaparak genç yaşta modanın mutfağına girdi. Viyana Ekonomi Üniversitesi’nde İşletme eğitimini tamamladıktan sonra moda tasarımı alanındaki kariyerine Viyana’da başladı. Türk ve Osmanlı sanatından izler taşıyan koleksiyonlarıyla Viyana, Münih, Düsseldorf, Milano ve New York’ta düzenlenen moda haftalarına katıldı. 2010 yılından itibaren İstanbul’da Moda Haftası’nın açılış defilesini yaptı. Alek Wek, Elizabeth Jagger, Jermaine Jackson ve Alexandra Richards gibi ünlü isimler Atıl Kutoğlu defilelerinde podyumda yürüdü. Tasarımcı ilk mağazasını 2009’da Nişantaşı’nda açtı. 2013 yılında Avusturya’nın Onur Nişanına layık görülen Kutoğlu’nun ünlü müşterileri arasında Avusturya prensesleri Camilla von Habsburg ve Francesca von Habsburg, Naomi Campbell, Karolina Kurkova ve Elizabeth Jagger gibi isimler bulunuyor. Kutoğlu koleksiyonları 2015 yılı itibariyle Paris Moda Haftası’nda sergilenecek.

Atıl Kutoğlu 2017 ilkbahar-yaz koleksiyonu camilla-von-habsburg-atil-kutoglu
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir