Tüm estetik kavramlarını unutun

“Var olanla yetinmeyen insan, daha güzele ulaşmayı arzuladığında biz estetik cerrahlar doğduk. Altın oranlar, Phi sayıları, gizli formüller vb bir çok fantazi bir şekilde cerrahiye bulaşmış durumda. Oysa bilinçaltımıza bu yüz çok çekici, bu burun çok asil, bu dudaklar çok seksi, bu bel kıvrımları iç gıcıklayıcı dedirten şeyler büyük ölçüde bu oranların ve kuralların dışındadır. Bazen de üzerinde çalıştığımız bedenler bu oranları sağlamak adına yetersizdir. Bu durumda estetik cerrahlar olarak yapmamız gereken şey; her bedeni kendi içerisindeki hipnotik güzelliği ortaya çıkaracak cerrahiyi keşfetmektir.”

Bu sözler yüz ve vücut estetiğinin sihirli eli Ozan Balık’a ait. Estetik dünyası bir süredir; yaptığı başarılı uygulamaları ve güzelliğe sıra dışı yaklaşımlarıyla dikkat çeken Op.Dr. Ozan Balık’ı konuşuyor. Levent’teki özel kliniğinde, kendisiyle barışık yaşamak isteyen kadın-erkek pek çok kişiye kalıcı estetik çözümler sunan Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Ozan Balık, Çukurova Ünv. Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimini, Dokuz Eylül Ünv.’de de Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi ihtisasını tamamladıktan sonra, özellikle kapalı rinoplasti (izsiz burun estetiği), göz kapağı, yüz gençleştirme cerrahisi, göğüs operasyonları, selülit cerrahisi ve karın-kol-uyluk germe gibi, hemen her kadının yaşamının bir bölümünde ihtiyaç duyduğu bu hassas alanlarda uzmanlaşmış. Estetiğe samimi olduğu kadar felsefi yaklaşımlarıyla da dikkat çeken Balık, işinin sadece kıkırdağı, kemiği, eti şekillendirmek olmadığını, insanların tenlerine dokunarak ruhlarını onardığına inandığını belirtiyor.
Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Ozan Balık’ın özenle dekore edilmiş kliniğinde; cerrahi müdahaleler dışında PRP, Cosmelan-Dermamelan, Fransız Dudağı, Somon DNA’sı, lazerli cilt tedavileri, gençlik ipi, ameliyatsız yüz gençleştirme gibi özel kozmetik terapi uygulamaları da hayata geçiriliyor.
Balık; güzelliğe felsefi bakışını, hayata ve aynaya daha mutlu, daha pozitif bakan insanlar olabilmenin estetik açıdan hassas noktalarını 17 Kasım, Perşembe günü kendi kliniğinde cemiyet hayatının renkli simalarına vereceği erken yeni yıl davetinde anlatacak ve konuklarına “değişimi ertelemeyin” mesajı verecek.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir