Size özel gözlük modelleri.

Size özel gözlük modelleri. bir lüks aksesuar değil, hassas gözlerimiz bir zorunluluktur.

Size özel gözlük modelleri, Yazın gelmesiyle birlikte güneş gözlüğü vazgeçilmez bir aksesuar haline gelmiştir. Güneş gözlük modelleri modayı takip eden etmeyen herkesin sahip olması gereken göz sağlığı içinde kullanılması zorunlu haline gelmiş aksesuarlardır.

Gözlerinizi güneşin doğrudan ve dolaylı ışınlarından mı korumak istiyorsunuz o zaman bilinen zararlı güneş ışınları koruyan bir gözlük seçmeniz gerekmektedir. Güneş gözlüğü bir aksesuar değil; Neden mi? Çünkü güneş gözlüğü bir lüks değil, ihtiyaç.

Güneş gözlüğü seçiminiz sizin tarzınızı yansıtır, bu sebeple güneş gözlüğü modelleri arasından seçim yaparken çok fazla modeli gözden geçirmek gerekiyor. Eğer buna vaktiniz yoksa Cemiyet Magazin olarak bu yazıyı derledik.

Kalp yüz şekli

Damla şeklindeki gözlükleri tercih ederek, göz kısmınızın altında kalan bölge ile çene bölgenizi dengeleyebilirsiniz. Açık renkli ve ince metal çerçeveli gözlükler tercihiniz olmalı.

Kare yüz şekli

Keskin yüz hatlarınız göz alıcı fakat unutmayın; köşeli çerçeveler yüzünüzde daha sert bir görünüm yaratabilir. Bu yüzden hatlarınızı yumuşatmak için yuvarlak, kedi gözü, kelebek ve ya yarı çerçeveli modelleri tercih etmelisiniz.

Oval yüz şekli

Orantılı yüz hatlarına sahipsiniz; yüzünüzün doğal orantısını bozacak çerçevelerden uzak durmalısınız. “Cat eye” diye tanımlanan güneş gözlükleri elmacık kemiklerinizi ortaya çıkaracak. Yuvarlak modeller de size uyacak.

Üçgen yüz şekli

Yanak ve çene bölgenizi dar göstermek için çevresi ince ve şakaklarınızın genişliğinde olan modelleri tercih etmelisiniz. Gözlüğünüzü taktığınızda kaşlarınız gözükecek şekilde bir gözlük seçerseniz, alnınız daha geniş gözükecektir.

Yuvarlak yüz şekli

Yüzünüzü daha ince ve uzun göstermek için köşeli çerçeveler tercih etmeli ve çok yuvarlak gözlüklerden uzak durmalısınız. Gözlük saplarınızı kalın seçerek yüzünüzü daha uzun gösterebilirsiniz.

Angelina Jolie sevgiği güneş gözlüğü, Size özel gözlük modelleri
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir