Alp Ali Şen adına laboratuvar açıldı.

Alp Ali Şen adına laboratuvar açıldı. Fenerbahçe Eski Başkanı Ali Şen’in iki yıl önce Şile’de ATV kazasında ölen torunu Alp Ali Şen’in, adını ve hatırasını yaşatmak Tıp Fakültesi’nde Doku Tipleme ve Genetik Araştırma Laboratuvarı hayata geçti.

Alp Ali Şen adına laboratuvar açıldı. Genç yaşta aramızdan ayrılan Ali Şen’in torunu adına kurulan Alp Şen Vakfı’nın katkıları ve İstanbul Tıp Fakültesi işbirliğiyle kurulan Alp Şen Doku Tipleme ve Genetik Araştırma Laboratuvarı düzenlenen özel bir davetle açıldı. Cemiyet Haber olarak bu anlamlı geceyi sizler için yakından takip ettik.

2014 yılının mayıs ayında Şile’de geçirdiği trafik kazası sonucu 17 yaşında hayatını kaybeden Begüm-Adnan Şen çiftinin oğulları Alp Şen adına yapılan Doku Tipleme ve Genetik Araştırma Laboratuvarı, iş ve sanat dünyasının katılımıyla gerçekleşen bir organizasyonla hizmete girdi.

Bu özel açılış Jülide Ateş‘in moderatörlüğünde gerçekleşti. Alp Ali Şen’in arkadaşlarıyla birlikte başlattığı ‘iyilik’ projesini devam ettirmek, başta çocuklar olmak üzere ilik nakli bekleyen hastalara yardım eli uzatmak amacıyla kurulan Alp Şen Vakfı, İstanbul Tıp Fakültesi Alp Şen Doku Tipleme ve Genetik Araştırma Laboratuvarı’nı hayata geçirdi. İstanbul Tıp Fakültesi Kemik İliği Bankası, ilk kez kurulan bu laboratuvar sayesinde yılda otuz bin adet doku tipleme  analizi hedefiyle, kemik iliği bekleyen çok sayıda hasta için umut ışığı olmayı hedefliyor. Bu özel günde Deniz Tanık, kızı Begüm Şen’i yalnız bırakmadı. Aynı zamanda Şen’in bütün yakın arkadaşları açılışta yerlerini alırken günün sonunda projeye katkı sağlayan isimlere birer plaket takdim edildi.

Alp Şen Vakfı’nın katkıları ve İstanbul Tıp Fakültesi işbirliğiyle kurulan Alp Şen Doku Tipleme ve Genetik Araştırma Laboratuvarı düzenlenen özel bir davetle açıldı.

ÖZLEM ZEHEBİ, BEGÜM ŞEN, ÖZLEM CANKURTARAN ALİ ŞEN, SUZAN ŞEN ADNAN ŞEN, BEGÜM ŞEN
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir