Monica Bellucci yaşam boyu onur ödülü verildi

İspanya’nın San Sebastian kentinde bu yıl 65’incisi düzenlenen San Sebastian Uluslararası Film Festivali’nde, İtalyan aktris Monica Bellucci’ye ‘Kariyer Ödülü’ (Donostia) takdim edildi.

Monica Bellucci, San Sebastian Uluslararası Film Festivali’nde 1986’dan bu yana verilen ‘Donostia’ adlı kariyer ödülünü almak için İspanya’ya geldi.

Basın toplantısında ödülden dolayı çok heyecanlı olduğunu belirten İtalyan sinema sanatçısı, “Öncelikle çalıştığım tüm yönetmenlere teşekkür ederim. Tüm dünyayı dolaştım ve farklı kültürler tanıdım. İnsani tecrübelerin yoğun olduğu bir iş yapıyorum ve işim sayesinde kendi kişiliğimi çok zenginleştirdim. Rol aldığım filmlerden bazıları büyük başarı elde ederken bazıları aynı şansı yakalayamadı ama hepsi benim için büyük tecrübe oldu. Eğer geçmişe dönebilsem yine aynı filmlerde oynardım çünkü hepsi bana çok şey öğretti” dedi.

San Sebastian Uluslararası Film Festivali’nde, Bellucci’nin başrolde yer aldığı, yönetmenliğini Giuseppe Tornatore’nin yaptığı 2000 yapımı ‘Malena’ adlı film de gösterilecek.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir