Füsun Demirel’in oyunu bu sezonda sahnede

Füsun Demirel’in oyunu bu sezonda sahnede. Füsun Demirel’in, Dario Fo ve Franca Rame’nin cesur ve içten oyunu ‘Seks? Eh, Hayır Demem!’den uyarladığı ‘Aşk Dersleri’ bu yıl da sahnelenmeye devam ediyor.

Bir insanın cinsel gelişimini, cinsel bilgisizliğin nelere mal olduğunu, aile içindeki kapalı ve tutucu yapının çocuk gelişimindeki olumsuz etkilerini, evlilikteki cinsel sorunlar vb. konuları ironik ve cesur bir dille anlatıyor. Oyun bir yandan bunları tartışırken diğer yandan da aşka değinmeyi ihmal etmiyor. Sevmeyi, aşık olmayı, hissetmeyi ve cinselliği anlayıp yaşayamıyorsak dünyayı değiştirmek için hep bir yanımızın eksik olacağını hatırlatırken tüm tabuları sarsarak cesur olmayı hatırlatıyor.

Çevirmenliğini yaptığı bu oyunla seyirciye aktarım yapmayı hedefleyen Demirel oyun hakkında; ‘Klasik bir tiyatro oyunu değildir bu, bir halk oyunudur, bir yolculuktur. Tiyatro adeta bir laboratuara, bir dersliğe dönmüştür ve aslında hep birlikte bir grup terapisindeyiz. Amacımız biraz da olsa tabularımıza dokunabilmek ve dönüşüme aday bireyler olarak salondan ayrılmak’ dedi.

“Aşk Dersleri”, şubat ayında Sahne Aznavur’da seyircisiyle buluşuyor.

Yazan: Dario Fo / Franca Rame
Çeviren ve Uyarlayan: Füsun Demirel
Yöneten: Füsun Demirel
Dramaturgi: Mert Küçülmez / Ayşegül Cengiz Akman
Sahne Tasarım: Mert Küçülmez
Kostüm Tasarım: Sevinç Tufan
Görsel Tasarım ve Desenler: Figen Aydıntaşbaş
Işık Tasarım: Alev Topal
Fotoğraf ve Afiş Tasarım: Nedim Zakuto
Oyuncular: Füsun Demirel, Ayşegül Cengiz Akman, Mert Küçülmez
Oyun Hakları: F&N Ajans Yayın ve Gösteri Sanatları
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir