Robot Sophia Türkiye’de İlk Kez Bir Moda Etkinliği Katılacak

Robot Sophia, Modanisa İstanbul Modest Fashion Week açılış defilesi Özlem Süer X Refka’yı izlemek için Türkiye’ye geliyor.

Dünyada kısa sürede ün kazanan Robot Sophia 3-4 Nisan tarihlerinde Zorlu’da gerçekleşecek Modanisa İstanbul Modest Fashion Week için Türkiye’ye geliyor.

Robot Sophia Tzürkiye’de ilk kez bir moda etkinliğine katılarak Modanisa İstanbul Modest Fashion Week’in açılış defilesi Özlem Süer X Refka’yı izleyecek ve aynı gün Geleceğin Modası hakkında bir de konuşma yapacak.

Robot Sophia

Robot Sophia 3-4 Nisan tarihlerinde Zorlu’da gerçekleşecek Modanisa İstanbul Modest Fashion Week için Türkiye’ye geliyor. Hong Kong merkezli Hanson Robotics tarafından geliştirilen bir sosyal insansı robot olan Sophia ilk kez bir moda etkinliğinde yer alacak ve Modanisa İstanbul Modest Fashion Week’in açılış defilesi Özlem Süer X Refka’yı izleyecek.

Daha önce dünyaca ABD’li aktör Will Smith ile buluşan ve ünlü talk-show sunucusu Jimmy Fallon’ın showuna çıkan Sophia bu sefer Modanisa İstanbul Modest Week’in açılış defilesi Özlem Süer X Refka’ya katılacak ve ayrıca aynı gün Geleceğin Modası hakkında bir de konuşma yapacak. Suudi Arabistan’ın geçtiğimiz yıllarda vatandaşlık verdiği Robot Sophia’yı Birleşmiş Milletler de “yasal kişiliğe sahip ilk robot” olarak kabul etmişti.
One thought on “Robot Sophia Türkiye’de İlk Kez Bir Moda Etkinliği Katılacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir