Zapata, Sanatseverler ile Buluştu

Özel bir seri yaratmak için İstanbul’a gelen New York’lu sanatçı Domingo Zapata özel bir gecede W Otel’de verilen bir parti ile sanatseverlerle buluştu.

Dışavurumculuğun yaşayan en önemli ismi olarak  kabul edilen Domingo Zapata, 1974 İspanya doğumlu.  New York’a taşınmadan önce Londra’da sanat eğitimini tamamlayan Zapata’nın Amerika, İspanya ve İngiltere gibi bir çok sanat şehrinde yapıtları önemli koleksiyonlarda yer alıyor. Akdeniz ruhunu ve sıcak renklerini cömertçe kullanan  sanatçı eserlerinde yer verdiği ikonik figürleri, tarihi karekterleri, Hollywood aktrislerini konu aldığı işlerinin yanı sıra,  duvar boyamalarıyla da tanınıyor. New York’ta bir çok duvarı boyaması için teklif alan sanatçı son duvar yapıtını New York özgürlük heykeli lobisinde uyguladı. İstanbul’dan ve Türk resim tarihinde önemli bir yere sahip olan  Akaretler’den esinlenerek eserler üretmekte olan Zapata’nın İstanbullu sanatseverlerle ilk defa buluşacak kişisel sergisi “Love, Possion, Art” başlığı altında sanatseverlerle buluşuyor. Sergi Bilgili Holding ve C24 Gallery misafirliğinde  Akaretler 14 nolu sergi mekanında  11 Kasım – 10 Aralık tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

Ayrıca özel gecede yer alan konuklar arasında Brittany Christian, Maide & Emre Kurttepeli, Esra Kaktüs gibi isimler yer aldı.

Editör Yiğit BALKIŞ

yigit@cemiyetmagazin.com

DOMINGO ZAPATA, BRITTANY CHRISTIAN DOMINGO ZAPATA, MAİDE KURTTEPELİ EMRE KURTTEPELİ, DOMINGO ZAPATA, MAİDE KURTTEPELİ ESRA KAKTÜS, MAİDE KURTTEPELİ
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir