Beauty

‘Voonka Beauty Talks’ Sosyal Medya Canlı Yayını ile Dün Gerçekleşti

İlki, Şubat ayında Kanyon Avm’de gerçekleşen  ‘Voonka Beauty Talks’ etkinliğinin ikincisi İnstagram canlı yayını ile dün gerçekleşti. Evde Kal süreci kapsamında sosyal medya üzerinden gerçekleşen etkinlikte Prof. Dr. Gonca Gökdemir, Ashley Joy Kurucusu Aslı Şen ve Make-up Artist Rıfat Yüzüok kolojen kullanımı ve cilt bakımı ile ilgili önemli bilgiler paylaştı.

Prof. Dr. Gonca Gökdemir, kolajen kullanımı 35-40 yaşları arasında yoğunlaştırılmalı, çünkü kolajenimiz doğduğumuzdan beri aynı miktarda gitmiyor 20’li yaşlardan sonra azalamaya başlıyor. En fazla azalmayı 40’lı yaşlarda görüyoruz. Mevcut kolajenimizin yüzde 40 kadarını kaybediyoruz. Dolayısıyla takviyeyi 35 yaşından itibaren almakta fayda var. Sigara tüketen, stresli bir iş hayatı olanların daha erken yaşlarda kolajen almasında fayda var. Bununla birlikte her yaş grubunun belli miktarlar da kullanmasında yarar var” ifadelerini kullandı.

“Özel konsantre kolajenler alarak vücutta emilimini artırılmalı”

Ayrıca, cildimizde bulunan kolajenin yüzde 75’nin Tip 1 kolajen, diğer kısmının da Tip 3 kolajen ve Tip 3 kolajen olduğunu ve Tip 2 kolajenin de tendon yapısında ve kıkırdak yapısında bulunduğunu dile getirdi. Gökdemir, kolajenin çok büyük bir molekül olduğunu ve sadece gıdalar ile alınmasının ve emilmesinin çok zor olduğunu altını çizdi. Burada özel konsantre kolajenleri alarak vücutta emilimini artırmanın doğru olduğunu ifade etti.

Beauty

Ashley Joy Kurucusu Aslı Şen de temsilcisi olduğu kolajen markasının içerikleri ve detaylarını paylaşarak önemli bilgiler verdi. Make-up Artist Rıfat Yüzüok da makyaj ve cilt nemlendirme ile ilgili tüyoları paylaştı; nemlendirici önerilerinde bulundu.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir