Sokak Modası Üzerine

Sokak Modası Üzerine. Burçin Sarıkurt ile yaz modası ve sokak stilleri üzerine yaptığımız tatlı sohbeti cemiyet ailesini için derledik.

Sokak Modası Üzerine. Isınan havalarla beraber 2016 İlkbahar yaz trendlerini sokaklarda görmeye başladık. Geçtiğimiz haftalar da gerçekleşen moda haftaları ve festivaller önümüzdeki sezon neler giyineceğimizi yavaş yavaş belli etmiş durumda.Bu yüzden bende 2016 trend detayları hakkında bir yazı oluşturdum. Bu senenin sosyete modasını göz ardı edelim ve sokak stili üzerine yoğunlaşalım.

Biz bayanlar için 2016 sokak modasında neler var? Şöyle bir göz atalım:

Bu yıl sokak modası tüm zıtlıklarıyla karşımızda duruyor. Bu sezon pek çok parçayı üst üste, her rengi bir arada görmeye hazırız.Yani,
2016 yaz modası uyumsuzluk içindeki uyumu barındırmakta. Cool bir görünüm ise her zaman sokak modasında vazgeçilmez unsur.Hem rahat hem de çabasız şık görünüme kavuşmuş olma durumu ise bizlerin işlerini bir hayli kolaylaştırmakta.Bu sezon sokak modasında ; 70’lerin ve 90’ların etkisi bir arada.
Çiçek desenleri,tek düğmeli ceketleri,İspanyol paça pantolonları şimdiden bolca görmeye başladık bile.İlkbahar yaz modasında uçuşan kumaşları da tüm elbise ve etekler de görmemiz mümkün.Kısacası çiçeksiz ve renksiz bir yaz düşünemiyoruz bu sezon.Geniş bir renk skalasına sahip bu sezon da özellikle neon renkleri oldukça tercih ediliyor.
Aynı zamanda tüm zıtlıkları içinde barındıran bu senenin sokak modasında Latin etkisi de göze çarpıyor.Flamenko etekler,çiçekli saç aksesuarları,fırfırlar Latin rüzgarının sokaklardaki yansıması…

Rahatlığın temsili:Bol Pantolonlar

2016 sokak modasının bir numaralı parçası kesinlikle bol pantolonlar.Tam da bahsettiğim rahat-şık kombin oluşturma durumuna bir hayli uygun olan bu parça,stil oluştururken esas alınmakta.
Aşırı rahat haliyle her yerde tercih edebileceğimiz hem spor hem şık bir şekil de kombinleyebileceğimiz bu pantolon modellerinden ilkbahar yaz sezonun da hiç vazgeçemeyeceğiz.Bu model özellikle günlük kombinler de yerini sabitlemeye hazırlanıyor.

Tabiî ki bu bol pantolonların dışında bir diğer rahat pantolon çeşidi de havuç pantolonlar.Ofise giderken veya günlük hayatınızda gezerken de kombinleyebileceğiniz bu havuç pantolonlar hem şık hem rahat olmak üzere iki tür stil yaratmamıza imkan veriyor.

Danteller,püsküller …

Bu sezon trendleri arasında en çok görmüş olduğum detaylara bakacak olursak ; İlk aklıma gelen danteller olur.Bluzları, elbiseleri hatta bikinileri bu sezon neredeyse dantelsiz görmeyeceğiz gibi.Aynı zamanda yazlık pantolonlarda da çok sık karşımıza çıkmakta. Dantel anlaşılan bir çeyiz ürünü olmaktan bir hayli çıkmış durumda.Artık önünü alamayacağımız şekilde her kıyafet türünde popülerliğini sürdürüyor.
Sokak modasının trendlerini sizlere sunmaya devam ettiğim bu yazımda popülerliğini geçen sezondan beri koruyan, artık gözümüze bir hayli aşina olan
diğer detay ise kıyafetlerde ki süet ve püskül detayları.Süet ayakkabılar,etekler,püsküllü ceketler, çantalar iki sezondur her yerde…

Omuzlar Her Daim Açık !

2016 sokak modasında kafamızı nereye çevirsek göreceğimiz trend parçalarından biri de omuz dekolteli bluzler ve elbiseler.
Bu senenin dekoltesi kesinlikle Omuz! Omuzları açıkta bırakan bu elbiseler dantel ve fırfırlarla bezenmiş halde karşımıza sıklıkla çıkmakta.Omuz dekolteli tüm elbise ve bluzlerle kendinizi yeterince şık hissedeceksiniz.
Omuz detaylı bluzler dışında ; biraz daha koleksiyonları incelediğimde gözüme çarpan diğer bir parçada çan kollu bluzler. Bu çan kollu bluzleri kalem etekler,skinny jeanlerle kombin yapabilirsiniz.Özellikle yine bu yılın bir diğer modası olan yüksek belli kotlarla kullanımı ise benim tercihim.

Bu sezon sokak modasına genel olarak kısaca göz atmak gerekirse ; ağırlıklı olarak,soğuk ve sıcak renklerin,romantik ve asi ruhun kısacası tüm tezatlıkların bir arada olduğunu görüyoruz.Anlaşılan bahar havasının dengesizliği tüm giyimimize yansımış gibi.

Burçin SARIKURT
burcin@cemiyetmagazin.com
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir