Şekeriz ve yağsız tatlı tarihi

Şekeriz ve yağsız tatlı tarihi. Yaz mevsimin yaklaştığı bu aylarda yediklerimize dikkat etmemiz gerekiyor.  Yağsız ve şekersiz pankek tarifini büyük bir keyifle hazırlamanız ve sevdikleriniz ile birlikte afiyetle yemeniz dileğiyle!

Pankek malzemeleri: 1 su bardağı. badem sütü 1 su bardağı yulaf ezmesi 1 muz

Yağsız ve şekersiz pankek hazırlanışı

1. Yulaf ezmemizi, rondoda ince bir un kıvamına gelene kadar geçiriyoruz.
2. Bu aşamada muzu ekliyoruz ve rondodan tekrar 1-2 dakika kadar çektiyoruz.
3. Son olarak, badem sütümüzü ekleyip bir kez daha çekiyoruz, malzemelerin eşit bir şekilde karışmasını sağlıyoruz.
4. Yapışmayan bir tavayı iyice ısıtın ve küçük bir kepçeyle, pankek karışımımızı tava sıcak iken tavaya yayın. Böylece yağ eklemeden de lezzetinde hiç bir fark olmadığını göreceksiniz.
5. Bir süre sonra göreceğiniz minik hava kabarcıkları pankekin piştiğini gösterir. Tersini çevirip, diğer tarafını pişirip, servis tabağınıza alın.Üzeri için malzemeler Bal veya arzuya bağlı tatlandırıcı Üzerinin hazırlanışı Üzeri için bal veya veganlar için bitkisel tatlandırıcı kullanabilir. (Akçaağac/pirinç şurubu), yanına meyve eklerseniz çok nefis bir kombin oluşuyor. Şeker veya tatlandırıcı tüketmek istemeyenler, sırf meyveyle afiyetle yiyebilir. Şimdiden afiyet olsun!

Not: Bu tarifte dikkat edilmesi gereken nokta muzların çok olgunlaşmış ve kararmış olmasıdır. Kararmış muzlar daha tatlı olurlar böylece hem tatlandırıcı olarak kullanılabiliyor, aynı zamandada kararmış olunca midenize rahatsızlık ve şişkinlik hissi vermeyecektir.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir