Pınar Ervardar’ın Işıklı Düşlerim adlı yeni sergisi

Şişli Belediyesi Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi, resim ve fotoğraf alanında üretimlerini sürdüren sanatçı Pınar Ervardar’ın “Işıklı Düşlerim” adlı yeni sergisine ev sahipliği yapıyor. Sanatçının resim ve fotoğrafın ışıkla ilişkisini ele aldığı sergi, 23 Kasım – 13 Aralık tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

Şişli Belediyesi Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi, sanatçı Pınar Ervardar’ın ışık üzerine odaklandığı “Işıklı Düşlerim” adlı yeni sergisini sanatseverlerle buluşturuyor. Resim ve fotoğrafın renklerle ve ışıkla kurdukları ilişkiyi yeni bir bakış açısıyla birleştiren sergide, Ervardar’ın 2017’de Floransa Bienali’nden ve 2018’de Chianciano Bienali’nden ödülle dönen “Ay Fotoğrafları” serisi de yer alacak.

Sanatçının ışık oyunlarıyla çektiği yeni seri fotoğrafları ile bu seriden etkileşimli resimlerini de ilgililerin karşısına çıkaran sergi, izleyiciyi fotoğraf ve resim arasında ışıklı düşler kuran bir yolculuğa davet ediyor.

23 Kasım’da ziyarete açılacak “Işıklı Düşlerim” adlı sergi, 13 Aralık’a kadar ziyaret edilebilecek.

Pınar Ervardar hakkında
Alman Lisesi’nin ardından Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olan Pınar Ervardar, sanat çalışmalarına 1992’de Pemra/Yavuz Pilevneli ile seramik, 2000 yılında Yusuf Taktak ile resim çalışarak başladı.Altan Çelem ve Server Demirtaş ile devam etti.1997’de Resim ve fotoğrafı yaşamın en önemli ifade aracı olarak tanımlayan Ervardar, farklı teknik ve malzemeyi biraraya getirerek oluşturduğu soyut kompozisyonlarında renk ve ışığın peşine düşüyor. Işık, gölge, kolaj ve dokular sanatçının hem resimlerinde hem de fotoğraflarında üzerinde çalıştığı ana ekseni belirliyor.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir