Pandemide İzciler Kamp Özlemini Evlerde Giderdi

Türkiye İzcilik Federasyonu, pandemi sebebiyle izci kampını evlere taşıdı. Salgın hastalık nedeniyle bir araya gelemeyen izciler kendi evlerinde izci kampı yaptılar.

Türkiye’nin farklı şehirlerindeki izci kulüplerinin desteğiyle binlerce izci ve izci lideri evlerinde kamp gerçekleştirdi. İzciler evlerindeki imkânlarla (çarşaf, süpürge sapı vb. malzemelerle) doğal çadır kurup izcilik faaliyetleri yaptılar. Liderleriyle çevrimiçi iletişim kuran izciler üç gün boyunca Bayrak Töreni, Çevrimiçi Kamp Ateşi Programları, Akraba ve Dost Aramaları, İyilik Yap Etkinlikleri, Yemek Yapımı, El İşi- El Sanatı Becerileri, Düğüm Yarışması gibi pek çok etkinlik gerçekleştirdiler.

İZCİLER KAMPI EVLERİNE TAŞIDI…

“Evde İzci Kampı” etkinliğine GENÇKON çatısı altındaki 28 İzci Kulübü, 305 izci ve lider de katıldı.

26 Şubat Cuma günü saat 17:00’de Bayrak Töreni, Doğal Çadır Kurulumu, Flama Yapımı, İzcilik Köşesi ve Çevrimiçi Kamp Ateşi Programları ile başlayan kamp 28 Şubat Pazar günü kapanış programı ile sona erdi.

Pandemi sürecinde izcilerin faaliyetlerden geri kalmaması ve zamanı verimli gerçekleştirmek için planlanan kampa katılımın yoğun olması ilgi çekti. İzciler gerçekleştirdikleri etkinliklerin resimlerini sosyal medyada #EvdeİzciKampı etiketi ile yükleyip farkındalık oluşturdular. GENÇKON Gençlik Kulüpleri Koordinatörü Bayram Analay, evde izci kampının çok verimli geçtiğini vurgulayarak izcilere bu imkânı sağlayan Türkiye İzcilik Federasyonuna teşekkür etti.
Bir cevap yazın