Modern Zaman Hikayeleri, sergisi başladı

Modern Zaman Hikayeleri, sergisi başladı. “Modern Zaman Hikayeleri” Ayn Art Gallery’de Sergileniyor!

Modern Zaman Hikayeleri, sergisi başladı. Ayn Art Gallery, 13 Ekim – 12 Kasım 2016 tarihleri arasında, Denizhan Özer küratörlüğünde, “Modern Zaman Hikayeleri” isimli sergiye ev sahipliği yapıyor.

Özel tasarım İtalyan mobilya ve aksesuarların İstanbul’daki temsilcisi olan Ayn Design bünyesinde yer alan Ayn Art Gallery, “tasarım ile sanatın buluşması” felsefesi doğrultusunda, görünürlüğüne katkıda bulunmayı amaçladığı 10 genç sanatçıyla ilk sergisini açtı. Genç sanatın buluşma noktası olmayı hedefleyen Ayn Art Gallery, Denizhan Özer küratörlüğünde gerçekleştirdiği “Modern Zaman Hikayeleri” sergisinde; Ayhan Çetin, Baki Bodur, Berk Arıkan, Burak Erim, Derya Ülker, Mevlüt Akar, Mustafa Sönmez, Raşit Altun, Tıfak Aslan, Serdal Kesgin’in son dönemde ürettikleri eserlere ev sahipliği yapıyor.

Modern düşüncenin yarattığı durumu kendi yaşantısının bir parçası haline getiren günümüz insanı, kendi doğasından uzaklaşarak yalnız bir hale gelmiştir. Gelişen teknoloji, bilimsel çalışmalardaki ilerleme, sistematikleşen düşünce biçimi, standardizasyon her ne kadar insanı birey olarak özgürleştirse de, yaşadığı hayatı içinden çıkılmaz bir hale getirerek mutsuzluğa sürüklemiştir ve bu da içinde bulunduğumuz modern zamanın tartışılması gerekliliğini ortaya koymuştur.

Kendi kendisiyle ve içinde yaşadığı modern zamanla hesaplaşan insanların hikayelerini irdeleyen “Modern Zaman Hikayeleri” 10 genç sanatçının durum tespitleri ve çözüm önerilerini estetik bir dille izleyiciye aktarıyor.

12 Kasım 2016 tarihine kadar sürecek olan “Modern Zaman Hikayeleri” sergisi Pazar günü haricinde her gün 11.00 – 19.00 saatleri arasında Ayn Design bünyesinde yer alan Ayn Art Gallery’de görülebilir.

belkis-genc-3 eren-adali-6 erhan-koz-esmer-erdem-dogan-paksoy-1 oya-kulak-6 selma-karaduman-3 senem-onalan-2
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.