Modellerin kazancı dudak uçurtuyor.

Geçen yıl içerisinde en çok kazanan ünlü modellerin,  açıkladığı rakamlar dudak uçuklatacak cinsten. Cemiyet haber olarak en çok kazanan modellerin ilk 8’ini sizin için sıraladık.

  • Doutzen Kroes

Hollandalı manken, her iki doğumundan sonra da kısa sürede forma girip yeniden kamera karşısına gçemekle ünlü. 30 yaşındaki Kroes, 2014 yılında 8 milyon dolar kazandı.

  • Adriana Lima

Artık onu yeryüzünde tanımayan yok. Mesleği için ilerlemiş bir yaşa yani 34’üne gelmiş olsa da hala en çok kazanan modellerden biri. Lima’nın geçen yılki kazancı da 8 milyon dolar.

  • Kate Moss

Genellikle 30’undan sonra yaşlanıp emekli olan, başka alanlara yönelen meslektaşlarının aksine 41 yaşında ve hala ilk dönemlerindeki kadar gözde. Moss, 2014 yılında 7 milyon dolar kazandı.

  • Kate Upton

Kariyerine hızlı bir başlangıç yaptı. Henüz 23 yaşındaki Upton kimi zaman mesleği için fazla kilolu olmakla eleştiriliyor. Ama bu onun ünlü moda markaları ve dergiler tarafından paylaşılamayan bir modelolmasını da engellemiyor. Geçen yılki kazancı 7 milyon dolar.

  • Miranda Kerr

Mesleğin kıdemlilerinden biri olan Kerr, 32 yaşında. Daha emekli olmadan kendi güzellik ve bakım ürünleri firmasını kurdu bile. Kerr, 2014 yılında 7 milyon doların üzerinde gelir elde etti.

  • David Gandy

Genellikle kadın modellerin gözde olduğu piyasanın en çok kazanan erkeklerinden biri. 35 yaşındaki Gandy, geçen yıl 16 milyon doların üzerinde para kazandı. Gandy bu özelliğiyle de moda dünyasındaki “kadın modeller erkeklere oranla yüzde 48 daha fazla kazanır” kuralını tepetaklak etti.

  • Karlie Kloss

Henüz 23 yaşında olan Kloss, geçen yılki kazancıyla ilk kez Forbes’un en çok kazanan modeller listesine girdi. Aslına bakılırsa onun yıllık kazancı aynı kulvardaki bazı meslektaşlarından daha az: 4 milyon dolar.

  • Gisele Bundchen

Moda dünyasının son yıllarınadamgasını vuranlardan biri Bundchen. Geçen yıl son kez podyuma çıkıp emekli olan Bundchen 2014’te 47 milyor dolar kazandı.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir