Lübnan mutfağının eşsiz lezzetleri artık İstanbul’da

Lübnan yemek kültürünün İstanbul’daki yeni adresi olan L’Beirut Restaurant, lezzet severler ile buluşuyor.

Ortadoğu’nun en zengin mutfaklarından biri olan Lübnan’ın tüm farklı notalarını, profesyonel şefleri ve özel reçeteleri ile sunacak olan L’Beirut Restaurant, 21 Haziran 2021 tarihinde özel bir açılışla İstanbul’da kapılarını açtı. Gastronomik olarak çok değerli kabul edilen Lübnan’ın binlerce yıllık tariflerine menüsünde yer veriyor. Lezzet severleri Florya’da lezzet yolculuğuna çıkarıyor.

Konsept Yaratıcısı Rey Aga. Suwan

Lübnan’ın en özel ve otantik lezzetlerini modern bir şekilde sunan Rey Aga. Suwan, restoranın konsept yaratıcısı. Restoran, prestijli şeflerin elinden çıkan otantik ve kültürel lezzetleri sunuyor. L’Beirut ,ilhamını doğadan, farklı kültürlerden ve Akdeniz’in zeytin ağaçlarından alıyor. Mucizevi baharatların özel tarifler ile buluştuğu tabakları ve zarif ambiyansı ile servis ediyor. Rey Aga. Suwan, “Çünkü soframızda hayatımızdaki en büyük duyguları, lezzeti ve mutluluğu paylaşıyoruz. Lübnan’dan gelen bu özel lezzetleri bir araya getirerek yemeğimizin keyfini paylaşmaya geldik’ ’ifadelerine yer veriyor.

Lübnan Mutfağı- L’Beirut Restauran

Kahvaltıdan öğle ve akşam yemeğine kadar günün her öğününde Lübnan mutfağının lezzetlerini kendine özgü tarzıyla sunmaya hazır olan L’Beirut Lebanese Restaurant, Lübnan ve İstanbul arasında bir lezzet köprüsü oluşturacak.

Öne çıkan lezzetlerden mutlaka denenmesi gereken tarifler arasında humus bulunuyor. Humus içinde kullanılan tüm malzemeler, özel olarak Lübnan’dan getirilerek hazırlanıyor.  Etli humus alternatifinde ise sofranıza yumuşacık kuzu bonfile eşlik ediyor. Lübnan sucuk ve Lübnan sosisinin gurme lezzetleri de mutlaka denenmesi gereken tatlar arasında. Kalabalık grupların paylaşmasına uygun olarak Royal karışık ızgara özel mix sosu ve Lübnan’ın özel baharatları ile profesyonel şefler tarafından özenle hazırlanıyor. Rey Aga Suwan’ın çocukluğundan esinlenerek özel olarak hazırladığı anne çiçeği salatası ve karamelize ananas, kuru incir, taze reyhanlar ile özel bir salata olan Paşa salatası da hem ekşi hem de tatlı bir deneyimi sizlere sunuyor.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.