Kayıp El, oyunu nisanda sahnede

Kayıp El, oyunu nisanda sahnede. “Üç yüz metre kadar gitmişlerdi ki, dönüp gülerek el salladılar. Bana kendi elimle el salladılar. El-veda dediler…”

Kayıp El, oyunu nisanda sahnede. Ali Yoğurtçuoğlu, Arif Pişkin, Duygu Üstünbaş ve İnanç Konukçu’nun rol aldığı “Kayıp El” oyunu, yeni açılacak olan sanat, eğlence ve lezzet noktası “DasDas”da 15 Nisan’da prömiyerini yapıyor.

Sürprizli, çarpıcı ve sarsıcı bir kara komedi olan Martin Mcdonagh imzalı “Kayıp El”, İlham Yazar’ın yönetmenliğinde sahnede olmaya hazırlanıyor. Ekin Tunçay Turan’ın çevirisini yaptığı oyunun ışık tasarımı Ayşe Sedef Ayter’e, dekoru ise Özüdoğru Cici’ye emanet.

Oyun hayal kırıklıkları ve yüzleşmeler temelinde yeniden inşa edilmeye çalışılan yaşamları esprili bir dille anlatıyor. 2010’da Amerika’da Broadway’de dünya prömiyeri yaptı ve bugün hala Amerika’nın pek çok şehrinde oynanıyor.

Mert Fırat, Harun Tekin, Koray Candemir, Didem Balçın ve Muzaffer Yıldırım’ın ortak olarak açtığı yeni sanat, eğlence ve lezzet noktası “DasDas”ın kendi prodüksiyonu olan “Kayıp El” oyunu, 15 ve 28 Nisan tarihlerinde DasDas Sahne’de olacak.

KAYIP EL
Yazar: Marten McDonagh
Yönetmen: İlham Yazar
Çeviren: Ekin Tunçay Turan
Oyuncular: Ali Yoğurtçuoğlu, Arif Pişkin, Duygu Üstünbaş, İnanç Konukçu
Işık Tasarımı: Ayşe Sedef Ayter
Dekor: Özüdoğru Cici
Asistan: Ezgi Ayvalı, Merve Tokgöz
Işık Amiri: Kenan Kılavun
Ses Amiri: İlker Toğay

15 Nisan Cumartesi 20.30 Kayıp El
28 Nisan Cuma 20.30 Kayıp El
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir