İzmir Uluslararası Bir Sergiye Ev Sahipliği Yapıyor

İzmir’in kültür sanat yaşamına katkı sağlayan Kazım Türker adına Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi içerisinde geçtiğimiz yıl açılan Kazım Türker Sanat Galerisi, uluslararası bir sergiye ev sahipliği yapıyor.

5 kıtadan 87 çağdaş seramik sanatçısının eserleri, Kazım Türker Sanat Galerisi’nde

İzmir’in kültür sanat yaşamına katkı sağlayan Kazım Türker adına Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi içerisinde geçtiğimiz yıl açılan Kazım Türker Sanat Galerisi, uluslararası bir sergiye ev sahipliği yapıyor. 5 kıtadan 87 çağdaş seramik sanatçısının eserlerinden oluşan seçki, 25 Aralık 2018 ile 22 Şubat 2019 tarihleri arasında izlenebilir.

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Seramik ve Cam Tasarımı Bölümü’nün 1997 yılından bu yana düzenlediği sempozyum ve kolokyumlara katılan sanatçıların eserleri anlamlı bir sergiye dönüştü. 21 yıl boyunca 5 kıtadan 87 çağdaş seramik sanatçısını ağırlayan fakültede toplanan eserlerden oluşan seçki/eserlerin bir kısmı, üniversitenin Güzel Sanatlar Fakültesi içerisinde yer alan Kazım Türker Sanat Galerisi’nde 25 Aralık’tan itibaren izlenebilir.

Çağdaş Seramik Sanatının Seçkin Sanatçıları” sergisinde; Sadi Diren, Mihailo Lazarov, Hamiye Çolakoğlu, Sevim Çizer, Peteris Martinsons, Vilma Villaverde ve Satoru Hoshino gibi uluslararası alanda tanınmış sanatçıların eserleri yer alıyor. Serginin küratörlüğünü ise Halil Yoleri, Candan Güngör ve Temel Köseler üstleniyor. Seramik-heykel, düzenleme, duvar seramiği gibi eserlerin yer aldığı sergi, 22 Şubat 2019’a kadar Kazım Türker Sanat Galerisi’nde ziyaret edilebilir.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir