İstanbul Sessiz Sinema Günleri kapılarını açıyor

İstanbul Sessiz Sinema Günleri kapılarını açıyor. 5. Uluslararası İstanbul Sessiz Sinema Günleri 5 – 9 Aralık tarihleri arasında AKBANK SANAT’ta izlenebilecek.

5. Uluslararası İstanbul Sessiz Sinema Günleri’ne geri sayım başlıyor. 5-9 Aralık tarihinde gerçekleşecek festivalimize tüm sinemaseverleri bekliyoruz. Sessiz sinema ve canlı müziğin buluştuğu festivalimizin bu yılki ana teması ‘Teknoloji’.

Kino İstanbul kültür sanat organizasyon ajansı, sessiz sinemaya duyduğu büyük sevgiyi bir festivale dönüştürdü. Sessiz filmlerin avangard gücünü vurgulayan, canlı müzik eşliğinde yaptığı gösterimlerle imaj ile ritm arasındaki büyülü ilişkiyi ortaya çıkaran festival, tekrarı mümkün olmayan deneyimler yaratıyor. Aralarında yeni restore edilmiş filmlerinin de yer aldığı dünyanın farklı arşivlerinden görüntüler, sadece sessiz sinemaya adanmış bir festivalle her yıl seyirciyle buluşuyor. Tüm gösterimler, sessiz film üzerine uzmanlaşmış küratörler, akademisyenler ve araştırmacıların sunumları ile zenginleşiyor ve canlı müzik eşliğinde gerçekleşiyor.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir