Girişimcilikte Önce Kadın Uygulaması Tanıtıldı

Türkiye Vodafone Vakfı olarak Girişimcilikte Önce Kadın projesinde yeni bir sayfa açıyoruz. Türkiye Vodafone Vakfı Başkanı Hasan Süel’in ev sahipliğinde, ünlü model ve sunucu Çağla Şıkel’in katılımıyla 22 Kasım Perşembe Feriye Palace tanıtılan Girişimcilikte Önce Kadın mobil uygulaması, Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Murat Aşım, Türkiye Vodafone Vakfı Başkanı Hasan Süel, ünlü model ve sunucu Çağla Şıkel ve Girişimcilikte Önce Kadın Proje Katılımcısı Enhar Doğan’ın katılımıyla düzenlenen toplantıda tanıtıldı.

3 yıl önce Millî Eğitim Bakanlığı, Türkiye Vodafone Vakfı ve Türkiye Bilişim Vakfı iş birliğiyle hayata geçirilen “Girişimcilikte Önce Kadın” projesi kapsamında daha fazla kadına ulaşmak ve teknoloji kullanım penetrasyonunu artırmak amacıyla mobil uygulama geliştirildi. Kadın kursiyerler, Girişimcilikte Önce Kadın mobil uygulaması ile daha önce sınıf içinde verilen eğitimleri online olarak alabilecek. Ayrıca, ürettikleri ürünleri bu uygulama üzerinden dijital mağazaya yükleyebilecek. Bugüne kadar 20 ilde 26 binden fazla kadına ulaşılan “Girişimcilikte Önce Kadın” projesinin yeni döneminde, sınıf içi eğitimlerin dijital dünyaya aktarılması ile 81 ilde, MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’ne bağlı halk eğitimi merkezleri (HEM) ve olgunlaşma enstitülerindeki kadın kursiyerlere ulaşılması hedefleniyor.

Toplantının moderasyonunu da üstlenen Çağla Şikel ise Girişimcilikte Önce Kadın projesinin çok takdir ettiği, çok kıymetli bir proje olduğunu belirtti. Projenin kadın istihdamını, kadın girişimciliğini destekleyen bir proje olduğunu vurgulayan Şikel, “Bugüne kadar binlerce kadını ekonomik hayata kazandırdı. Bu kadınlar, hem aile bütçelerine katkıda bulunma imkanı buldu, hem de öz güven kazandılar. Kendilerini daha güçlü ve yetkin hissetmeye başladılar. Bu önemli bir nokta. Çünkü kadınlara gerekli imkânları sunduğunuzda, son derece üretken olabilirler. Yeter ki ellerinden tutalım ve onları doğru yönlendirelim. Özellikle ülkemizde kadınların desteklenmesine büyük ihtiyaç var. Bu nedenle, ‘Girişimcilikte Önce Kadın’ projesi gibi projelerin artmasını ve ülkemizin dört bir yanında kadınlara sunulan fırsatların çoğalmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.
Bir cevap yazın