Cihan Sağlam’ın Yazıp Yönettiği “Uzun Zaman Önce” Ödülle Döndü

Cihan Sağlam’ın yazıp yönettiği Uzun Zaman Önce, uluslararası prömiyerini yaptığı 8. Silk Road Uluslararası Film Festivali’nden ödülle döndü. Filmin başrol oyuncusu Onur Dikmen, İrlanda’nın başkenti Dublin’de düzenlenen festivalin Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması’nda En İyi Erkek Oyuncu seçildi. Geçtiğimiz yıl Boğaziçi Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu, Adana Altın Koza Film Festivali’nde de En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödüllerini kazanan Uzun Zaman Önce”, Türkiye’de Mayıs ayında gösterime girecek.

Geçtiğimiz yıl Boğaziçi Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu (Nihan Okutucu Dengiz), Adana Altın Koza Film Festivali’nde de En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Serdar Orçin) ödüllerini kazanan Uzun Zaman Önce, Türkiye’de Mayıs 2020’de gösterime girecek.

Masumiyeti kaybediş hikâyesi

Cenk Özçelik ve Cihan Sağlam’ın yapımcılığında gerçekleşen Uzun Zaman Önce”, doğup büyüdükleri Anadolu kasabasında, taş ocağı sahibi otoriter babalarının gölgesinde yaşayan iki kardeşi ve suç ortağı oldukları cinayetin ardından yaşananları konu alıyor.

Başrollerini Onur Dikmen, Serdar Orçin, Reha Özcan ve Nihan Okutucu Dengiz’in paylaştığı dram-gerilim türündeki film; suç ve kefaretin köklerini, baba ve oğul ilişkisinin çıkmazlarını, kadın ve erkek ilişkilerinin sevgisiz tarihini, aile kurumunun içinden anlamaya çalışıyor ve ‘vicdan’ temasından yola çıkarak bir masumiyeti kaybediş hikâyesi anlatıyor. Cavit Çetin Güner ve Armağan Lale’nin ortak yapımcılığında gerçekleşen Uzun Zaman Öncenin oyuncu kadrosunda ayrıca Ümit Çırak, Esra Bezen Bilgin, Zeynep Kaçar, Sevinç Erbulak ve Murat Garipağaoğlu yer alıyor.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir