Contemporary Tehran Resepsiyonu’nda Sanatseverler Bir Arada

10 yıldır çağdaş sanatın en iyi örneklerini İstanbul’da bir araya getiren Contemporary Istanbul ve dünyaca ünlü müzayede evi Sothebys Contemporary Istanbul’un bu yılki focus bölümü ‘’Contemporary Tehran’’ onuruna Shangri-La Bosphorus, Istanbul Hotel’de bir resepsiyon gerçekleştirdi.

Contemporary Istanbul’un en dikkat çeken bölümlerinden çağdaş İran sanatının en başarılı sanatçı ve eserlerinin yer aldığı ‘’Contemporary Tehran’’ (Tahran’dan Çağdaş Sanat) için gerçekleştirilen resepsiyona iş, sanat ve cemiyet hayatının önde gelen isimleri katılım gerçekleştirdi.
Contemporary Istanbul, 10 yılında 24 ülkeden toplam 102 galeri ve 700’den fazla sanatçıyı 12- 15 Kasım tarihleri arasında Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı ile İstanbul Kongre Merkezi’nde buluşturuyor.
Dünyanın farklı coğrafyalarından ve Türkiye’den çağdaş sanat alanında en iyi örnekleri bir araya getiren Contemporary Istanbul ve dünyanın ünlü müzayede evlerinden Sothebys’in ev sahipliğinde Shangri-La Bosphorus, Istanbul Hotel’de gerçekleştirilen resepsiyona iş, sanat ve cemiyet dünyasının önemli temsilcileri katıldı.
Çağdaş İran sanatının en iyi örneklerinin sergilendiği ve Contemporary Istanbul kapsamında Türkiye’ye gelen Contemporary Tehran onuruna gerçekleştirilen resepsiyonda; Assar Gallery’nin sahibi Maryam Majd, Prenses Wijdan Al-Haşimi, Leyla Alaton, İnci Aksoy, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, Mine Bahadır, Nuri Çolakoğlu gibi isimler bir araya geldi.
Editör Yiğit BALKIŞ
yigit@cemiyetmagazin.comBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir