Cartier Maillonn

Cartier, Klasikleri Yeniden Yorumluyor ve Yeni Bir Tasarım Sunuyor

Cartier saat stüdyoları tarafından tasarlanan bir mücevher tasarımı, Maison’un kreatif saat yapım repertuvarına eklenen benzersiz bir saat. Zincir detayları diyagonal biçimde dengelenmiş bir bileklikten oluşan Maillon de Cartier, yuvarlak ve gösterişli bağlantıları ve ultra feminen zarafetiyle zamanda yolculuk yapıyor. Bu bilezik, saatin merkezini oluşturan obje olarak Cartier’nin klasik kodlarını bugünün davranış modelleriyle yeniden yorumluyor. Cartier Saat Tasarım Direktörü Marie-Laure Cérède, saatin bileklik kısmının yapısını bozarak ve aynı zamanda derinlik kazandırarak tasarım sınırlarının ötesine geçtiklerini vurgulayarak, koleksiyonun yarattığı etki ve duygunun, saatin mekanizmasında ve aynı zamanda geriliminde yer aldığını dile getirdi.

“Tasarım ve ritmik geometrisini tetikliyor”

Yeni koleksiyonun tüm detayları, bilekliği oluşturan çizgilerin eğimi ve kadranın harmanlandığı perspektifi vurgulayan kıvrımlarda gizli. Bu yorum, kasanın ve halkaların kendilerini grafik bir hareketle bütünleştirmelerine imkan tanıyor. Dikdörtgen bağlantılar, altıgen kadran ve konik köşeler, Maillon de Cartier’nin tasarım ve ritmik geometrisini tetikliyor. Halkaların formundan fasetli kasasına kadar bu tasarım tutkusu, Maillon de Cartier’nin ruhuna radikal bir esinti kazandırırken, hacminiyse belirgin, açılı ve yoğun kılıyor.

Cartier Maillon

Benzersiz bir koleksiyon olan Maillon de Cartier, tasarımını zenginleştiren taşlar ve olağanüstü parçaları da bir araya getiriyor. Koleksiyonda yer alan saatlerin kadranları, halkalarda yer alan taşların dizisini yansıtacak şekilde yerleştirildi. Mavi lake ve tsavorit taş seçimi, saatin kinetik salınımına katkıda bulunuyor. Koleksiyonda yer alan siyah lake pahlı halkalarla sarı altın ve pırlanta detaylı modelleriyle Cartier, grafik etkiyi ve kontrastı vurguluyor.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir