Boğaziçin’de Hüzünlü ve Neşeli Ezgiler Başlıyor

Boğaziçin’de Hüzünlü ve Neşeli Ezgiler Başlıyor. Albert Long Hall Klasik Müzik Konserleri’nde Hüzünlü ve Neşeli Ezgiler İstanbul da müzik severlerle buluşuyor.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Yapı Kredi Kültür Sanat ve Türk Hava Yolları’nın destekçi olduğu Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall Klasik Müzik Konserleri, İstanbullu müzikseverleri bir araya getirmeye devam ediyor. Yıllar içinde pek çok sanatçıyı ve topluluğu ağırlayan Albert Long Hall Klasik Müzik Konserleri, 20 Şubat saat 19:30’da gerçekleşecek Hüzünlü ve Neşeli Ezgiler konserine ev sahipliği yapacak.

Her Çarşamba akşamı seçkin konserlere ev sahipliği yapan Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall Klasik Müzik Konserleri, 20 Şubat’ta 2009’da Wihan Quartet’in kemancısı Jan Schulmeister tarafından Petrof Piyano Şirketi’nin hâmiliğinde kurulan Petrof Piyanolu Trio tanınmış oda müziği sanatçılarını bir araya getiriyor.

20 Şubat’ta gerçekleşecek “Hüzünlü ve Neşeli Ezgiler” adlı konserde kemanda Jan Schulmeister, Viyolonsel Kamil Žvak, piyanoda ise Martina Schulmeisterová müzikseverlerle buluşacak. Konserde J. Haydn, S. Rahmaninof, A. Dvořák’un eserleri dinleyici ile bulaşacak.

Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall Klasik Müzik Konserleri, Şubat ayının son konseri ise 27 Şubat’ta gerçekleşecek Orfeus’un Acıları konserleri olacak.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir