Bir Resim Yap, projesi cemiyeti bir araya getirdi

Bir Resim Yap, projesi cemiyeti bir araya getirdi. Sanat ve sanatçı farkındalığını ülkemiz için sanatın önemine dikkat çekmek amacıyla Ressam Tülin Kanun yarattığı “Bi.Re.Y’’ Bir Resim Yap projesi kapsamında iş, sanat ve cemiyet hayatının ünlü isimlerini bir araya getirdi.

Bir Resim Yap, projesi cemiyeti bir araya getirdi. “Bi.Re.Y’’ Bir Resim Yap projesinde özellikle son dönemlerde Alzheimer hastalığının artışı ve bu rahatsızlıkla ilgili insanları bilinçlendirmek ve bilgilendirmek en büyük öncelik. Daha önce hiçbir şekilde bir tuval üzerinde resim yapmamış iş, sanat ve cemiyet hayatından önde gelen isimler bu proje için 1 gününden 2 saatini ayırarak içlerindeki sanatçı ruhunu ortaya çıkarıp hayallerinde ki resimleri yaptılar.

“Bi.Re.Y’’ Bir Resim Yap projesine Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve eşi Esra Şimşek, AB Uzmanı Can Baydarol, Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Gedik, Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli, Lili Garih, Demet Sabancı Çetindoğan, Şebnem Albayrak, Neval Güral, Oyuncu Wilma Elles, Modacı Tanju Babacan, Sunucu Nursel Ergin, Fotoğraf Sanatçısı Nihat Odabaşı, Sunucu Zahide Yetiş, Sanatçı Ayşegül Aldinç, Sanatçı Beyazıt Öztürk gibi isimler destek veriyor.

Kimileri çocukları ile çizdi, kimisi program sonrası hiç mola vermeden kulis’te tamamladı, kimisi yoğun iş gündeminde bir boşluk yarattı. Özünde aynı payda da aynı amaç uğruna fırça darbelerini attılar. Çizilen tablolar 8 Şubat 2017’de Çırağan Sarayı’nda gerçekleşecek özel gecede satılarak derneğe bağışlanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir