Belediye Başkan Adayı Alper Taş Taksimi yeniden yaratacak

Mahvedilen Beyoğlu ve Taksime yeni solcu belediye başkanı ile hayat bulma imkanına kavuştu.

CHP Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Alper Taş’ın seçim gezileri bugün Piripaşa Mahallesi’yle devam etti. Halkın sorunlarını ve taleplerini dinleyen Alper Taş, çözüm için mega projelere değil mahalleliye dokunacak projelere ihtiyaç olduğunu, seçimi kazanmaları halinde vatandaşlarla beraber tüm sorunları konuşup çözüme hep beraber ulaşacaklarını söyledi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM HALKA EZİYET OLDU

Piripaşa Mahallesi’nde kentsel dönüşüm sürecinin halka eziyet eder hale geldiğini ifade eden bir vatandaş, “Her seçim öncesinde AKP’nin Başkanı insanları toplayıp vaatlerde buluyor. Ama sonra arkanızdan sizi mahkemeye veriyor. Biz artık adam kayırmacılığın bitmesini istiyoruz. 16 yıldır burada insanlar kandırıldı. Müstakil tapuları hisseli hale getirdiler. İnşallah bu işin altından kalkabilirsiniz” diye konuştu. Arabasında sebze satan bir vatandaş ise “İstanbul Üniversitesi’ni bitirdim ama işsizim burada babamın yanında sebze satıyorum. Okuyup da işsiz kalmak ağıma gidiyor” diye konuştu.

“VATANDAŞIN İSTEMEDİĞİ HİÇBİR İŞİ YAPMAYACAĞIZ”

“1960’ta gecekondudaydım şimdi de hâlâ gecekondudayım. Her türlü vaatleri sıralayıp hiçbir yardımda bulunmuyorlar” diyen bir vatandaşa Alper Taş’ın cevabı, “İyi bir planlamayla, yerinde bir dönüşümle buraları daha sağlıklı konutlar haline getirmek için çalışacağız. İnsanlar yeni evlerine kavuşmak için yaşadıkları yerlerin dışına sürülmeyecek. Yılladır söz verip sözünü unutanlarla bizi karıştırmayın. Yoksulları, emekçileri kentin merkezinin dışına atmaya çalışıyorlar. Buna izin vermeyeceğiz. Hep birlikte yaşamamızın koşullarını yaratmamız lazım” dedi ve vatandaşların izni olmayan hiçbir projeyi uygulamayacaklarını ifade etti.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir