Anadolu Üniversitesi senfoni orkestrası dinletisi

Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası’ndan Muhteşem “The Kid” Performansı

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü destekleri ile Anadolu Üniversitesi ve İletişim Bilimleri Fakültesi tarafından düzenlenen 20. Eskişehir Uluslararası Film Festivali, film gösterimleri ve paralel etkinliklerle devam ediyor.

20. Eskişehir Uluslararası Film Festivali kapsamında Charlie Chaplin’in ‘The Kid’ sessiz filmi Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrasının canlı performansı eşliğinde sinemaseverlere sunuldu.
Türkiye’nin üniversite kimliği taşıyan uluslararası tek uzun metraj film festivali olan Eskişehir Uluslararası Film Festivali 20’nci yılında seyircisiyle buluşmaya devam ediyor. 20 yılındır kesintisiz olarak unutulmaz filmleri sinemaseverlerle buluşturan festival, bu yıl bir ilke imza atarak Charlie Chaplin’e ait ‘The Kid’ sessiz filmini Şef Murat Sümer’in yönetimiyle canlı müzik eşliğinde seyirciyle buluştu.

Charlie Chaplin imzalı iyiliğin, sevginin, masumiyetin, tebessümün doruğa çıktığı ve aktarıldığı nadide filmlerden biri olan 1921 yapımı ‘The Kid’ sessiz filmi, senfoni orkestrasının başarılı performansı ile yüreklere dokundu. 46 kişilik enstrümantal müzik gurubuyla seyircinin karşısına çıkan senfoni orkestrası gecenin sonunda ayakta alkışlandı.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir