Yolun Işık Olsun Ayşen Gruda


Türk sinema ve tiyatro oyuncusu Ayşen Gruda, tedavi gördüğü hastanede bugün saat 13.45’te hayatını kaybetti. Ayşen Gruda’nın hekimi İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ergün Kasapoğlu; ‘Pankreas kanseri nedeniyle yaklaşık 1,5 yıldır hastanemizde dünyadaki en güncel tıbbı tedaviler ile takip edilen, Türk sinema ve tiyatrosunun duayen ismi Ayşen Gruda’yı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz.” Şeklinde konuştu.

Hayatın içinden, içten ve bir o kadar deli dolu rollerle hafızlara kazınan ünlü oyuncu 74 yaşında yaşama veda etti. Birçoğumuzun Yeşilçam’daki meşhur “çılgın ablası” unutulmayan filmlerle gönüllerde yaşamaya devam edecek.

Duayen oyuncunun torunu Emre Gruda anneannesinin cuma günü toprağa verileceğini belirtti: enim anneannem, hepimizin annesi; aramızdan ayrıldı. Pek çok nesle, pek çok güzel şeyi anlatmış bir insan. “Türk halkı beni nasıl gömeceğini bilir” derdi. Cuma günü öğle namazına müteakiben Zincirlikuyu Camii’nde yapacağız.  Yoğun bakımda konuştuğumuz oldu. Tabi ki durumu çok çok iyi değildi, ancak bilinci açıktı. Hiç acı çekmedi. Bütün hastane personeline çok teşekkür ederim. Geçmişten bahsettik, güzel şeylerden muhabbet ettik. Her zaman güçlü durmak hakkında konuştuk. Zaten güçlü bir kadındı, gerçek bir sanatçıydı, ondan çok şey öğrendim, ona çok şey borçluyum. Türk halkının başı sağ olsun.”
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir